sobota, 30. junij 2012

Jodaeiye Nader az Simin

Iranski realizem v filmu, ki ga ne bi smel prikazovat, dovolj premeteno narejen da je prišel čez Iranske cenzorje, kar ga naredi še bolj spoštovanje vrednega. Mogoče se počasi začne, tudi za dramo, a se nadaljuje z odličnim igranjem, zelo dobro napisanimi in realistično prikazanimi osebami, vsi imamo(jo) lastne motive in bomo v ekstremnih situacijah hoteli rešiti sebe. Noben ni nedolžen, noben ni junak, noben ni velik mučenik, pesimističen realizem.

imdb.com

Ni komentarjev:

Objavite komentar