nedelja, 25. marec 2012

The Walking Dead (2. sezona)

V drugi sezoni je TV serija dobilo shizofrenično osebnost, želi hkrati biti za širok krog ljudi, pač HBO, a hkrati zadovoljiti fane originalnega stripa. To ni možno, siljenje motivov iz stripa v TV serijo, katere glavna zgodba nima več veliko skupnega, bo obrodilo samo pritoževanje z obeh strani in kratenje kreativne svobode, ki bi proizvedla čim boljši izdelek. Najlepši primer tega je večplastno klanje zgodbe in karaterjev na koncu druge sezone, tako primitivnega "ne rabimo novih oseb iz 2. sezone" nisem videl že od Lost-a in "repnih" potnikov.

imdb.com

Star Trek Online

Star Wars: TOR so mi pokazali kako dobra in drugačna igra je STO proti ostalim igram v svojem žanru. Igranje s svojim likom se zadovoljivo približa tretjeosebnim streljačinam, boji z ladjami pa uporabljajo osnovno logiko sledjega, kritično je obračanje, postavljanje svoje ladje glede na nasprotnikovo, hitrost, orožje ter doseg slednjega v dolžini in kotu, vse logično in pametno zastavljeno. Kar pa ne morem reči o bugih same igre, kot tudi dejstvu da je vsebina za višje levele zelo boga in razen največjih trekkijev igro nehajo vsi igrat do naslednje nadgradnje.

torek, 20. marec 2012

Bellflower

Ogromno stila, a manj substance. Drive, a brez kvalitetnih igralcev in kohezivne zgodbe. Poskuša biti napredna, kompleksna drugačna, a ni, da ti misliti, pokaže veliko, pove malo.

imdb.com

Downton Abbey (2. sezona)

Naslanjanje na primitivne risankaste zaplete in antagoniste se lenobno nadaljuje, čeprav imajo pred sabo bolj zanimiv in kompleksen motiv v prvi svetovni vojni. To rečeno, druga sezona stagnira, mogoče na trenutke celo poenostavljena. Lahko da je razlog v izvozu na ameriški trg, a ne za to ne bom trdil in vsega zvrnil na amere.

imdb.com

nedelja, 18. marec 2012

Star Wars The Old Republic

Glede na to da je igra izšla 7 let po WoWu, ima lastno kvazi sci-fi vesolje in je imela ogromen budget, sem negativno presenečen kako se igra na skoraj identičen način. Da, nekatere stvari so poenostavljene in bolj dodelane, a samo jedro igre ostaja enako, ni nobenega resnega napredka. Ko igra izzide ne bi smela in zbujati občutka starosti, a za fane SW-ja je verjetno to končno mana z neba ker imajo spodoben MMO.

domača stran

Syndicate (2012)

EAjev reboot 19 let starga imena je ironično vsaj 5 let za svojim časom. Časi enoigralskih prvoosebnih streljačin z minimalnimi dodatki generičnemu receptu so mimo, novo ime pa napolnjenem trgu online FPSov pa nima kaj iskati. Da pa igra ne bi uspela tudi nekaj let nazaj so krive vprašljive odločitve avtorjev glede enostavnih a predolgih bojev s šefi s preveč zdravja in prekomerne uporabe blooma.

domača stran

sobota, 10. marec 2012

Alan Wake

Alan Wake je v osnovi dobra in dodelana igra in ji tudi 6 letni razvojni cikel ni škodoval. Žanra akcijskega horrorja so se razvijalci lotili na svoj način, niso šli v kopiranje Resident Evil 4, ampak so žanr akcijskega horroja razčlenili na grobe osnove, slednje izboljšali, poudarili in servirali čisto novo izkušnjo. Manjek FRPja, inventorij ter kupovanje, je igranje pohitril in serviral to kar je zanimivo, horror, strah, napetost in ne inventorij management.

domača stran

torek, 6. marec 2012

Dear Esther

Dear Esther je en od vrhuncev, velikih skokov v interaktivni pripovedi zgodbe in sedaj v lepšem paketu to samo še potrdi. Je pogumen izdelek, zgodovino žanra prvoosebnih iger praktično prepiše in si sama začrta evolucijsko vejo, sparjenega z elementi pustolovščine. Žal je samo za majhen delež ljudi, ki so pripravljeni in odprti od igre kot samo... igranje.

domača stran

sobota, 3. marec 2012

Downton Abbey (1. sezona)

Serija ima vse kar potrebuje za kritični uspeh, a so jo s komercialnimi prijemi poškodovali. Tekom prve serije imamo kar štiri Ross/Rachel pare, vse v različnih starostih in stanovih, tako da te bo vsakega gledalca vsaj ene ljubezenska zgodba zahakljala, antagonista v svoji enostavnosti in primitivnih motivih pobegnila iz risanke, obregnil bi se tudi ob casting, ki so glede na osebe ki jih igrajo preveč "lepi" in posredno bolj komercialno zanimivi. Velika škoda v glavnem, to je nadaljevanka, ki bi lahko bila nekakšen britanski "Mad Men".

imdb.com