sobota, 24. december 2011

Need for Speed: The Run

To je verjetno prva dirkačina, ki se je po cinematičnem filingu najbližje približala težko skriptiranim enoigralskim kampanjam Call of Dutya in za to jim je treba čestitati. Da so to dosegli so morali dirkaško izkušnjo izjemno skrajšati, ker bi drugače bile med cinematičnimi vložki prevelike razlike in se tako glavna kampanja konča že v slabih treh urah. S tem ne bi bilo nič narobe, če bi bilo obnašanej avtomobilov zabavno, zahtevno in dirkanje online kvalitetno, podobno kot CoD/Battlefield serija, pa žal ni, ter tako ne more opravičiti svoje 50€ cene.

domača stran

Assasins Creed Revelations

Ubisoft nam to leto niti prekrito ni lagal da štanca ACje ven samo zaradi dobrih prodajnih rezultatov kot kakšno FIFA-o in Call of Duty. Če je bilo mogoče narediti debato o tem da je bil Brotherhood rafiniranje dvojke je Revelations nič drugega kot cash in, verjetno najbolj v nebo vpijoče dejstvo je da se jim ni več dalo plačevat za obraz italjanskemu igralcu, ampak so svojega sešvasal in nam prodali da je to lore, ker so nadgradili firmware in sedaj vidimo "ta prave" obraze prednikov Desmonda. Sicer je lepo so zaključili Eziovo in Altairjevo zgodbo s tem delom, ampak bi si ta del zgodbe zaslužil boljši del kot poceni zlepljenko šestih studijev iz vse kontinentov sveta.

domača stran

The Debt

In ko že govorimo o povprečnih političnih trilerjih... Celotna zgodba je zanimiva samo zaradi neprofesionalnosti in amaterstva domnevno visoko treniranih vohunov/operativcev Mosada. Razumem da mora imeti zgodba dramo, da je zanimiva in nas poveže s karakterji, da nas vse zanima, vendar ni potrebno napak osebnosti povečati na 11 da tako močno vplivajo na njihovo delo.

imdb.com

Homeland (1. sezona)

Glede na plačljivi kanal (Showtime) in realistične ideje, bi človek pričakoval serijo, ki bo konkurirala The Wire in Sopranovim, a iz tega ni bilo nič, serija je na nivoju povprečnega političnega filmskega trilerja. Na nobenem nivoju se serija ne premakne iz povprečja, pri samih osebah točno veš kaj se bo zgodilo oziroma vemo, da bo končna odločitev samo binarna, ne odprta, same agencije in vsi njihovi zaposleni so predstavljeni kot neprofesionalni kavboji, razen dveh posameznikov, ki bijeta boje na vseh straneh zato da bi naredila svoje delo. Klišeji, klišeji, klišeji, serija gradi samo na strahu amerike pred teroristi in softcore seksu ki ga ponuja showtime.

imdb.com

TT3D: Closer to the Edge

Nisem fan motociklov, a mislim da si ta legendardni smrtonosni dinozaver motošporta zasluži modern dokumentarec, ter ga je s TT3Djem tudi dobil. Žal so se za moje pojme preveč skoncentrirali na glavne posameznike, ter osebno dramo, ki se dogaja okoli dirkačev, sploh okoli priljubljenega Guy Martina, ne toliko na dirko samo, na filozofijo dirkačev, ki jih vleče na to obskurno dirko gledano z globalnega aspekta. A kot kaže to ni željeno v teh časih, čim se dokumentarec preseli v kina, oddide objektivnost in živijo real TV.

imdb.com

sobota, 17. december 2011

Sons of Anarchy (4. sezona)

Po medli tretji sezoni, je četrta najboljša v seriji, karakterji napredujejo, splekte se razčistijo, končali so skoraj vse zgodbe, karakterji napredujejo. Avtorji so zelo lepo očistili svojo paleto in predstavili prazen pladenj za potencialno 5. sezono. Mogoče celo malce preveč, zadnjemu kadru manjka samo še pentlja.

imdb.com

Dexter (6. sezona)

Najslabša sezona do sedaj, padanje kvalitete celotne serije je opazno po 3. sezoni, ideja se je izpela, karakter samo še minimalno napreduje, tudi po smrti svoje žene ni za opazit nobene spremembe v njegovem obnašanju. Predstavitev antagonista je primitivna, zvesti gledalec bo že v prvi ali drugi sezoni pogrunta "foro", nato pa samo še čakanje preko 10ih epizod kdaj bo to pogruntal Dexter. Dodatek vere je bizaren, Dexter so 4. sezone predstavljal kot hladnokrvnega science geeka, kar naekrat ga pa znaima vera in bog, ter celo pošlje otroka v katoliški vrtec.

imdb.com

Burn Notice (5. sezona)

Iz inteligentne oddaje, ki nam je uspešno prodajal življenje zažganega vohuna, se pravi nekaj bolj realnega kot James Bond. Spremenila se je v zmodelčkano oddajo z enimi in istimi problemi ter minimalim napredovanje glavne zgodbe.  Antagonisti so se preko sezon spreminjali iz neznanega, v totalno bizarnega in nejasnega zakaj sploh obstajajo in želijo v življenju, razen zajebavanja Michela.

imdb.com