ponedeljek, 29. november 2010

First Blood

Prvi Rambo je dober film z močnim sporočilom,  ki ni "ne se zajebavat z Rambom", ampak da imajo veterani probleme pri vključevanju v civilno življenje, če za njih pravilno ne poskrbi država. Takega veterana Stallone odigra prepričljivo, Vietnam je na njem pustil brazgotine, ki jih kratek čas še ni zacelil. Odpre jih smrt njegovega zadnjega soborca iz vojske, ter se po spletu okoliščin znese nad pokvarjeno in nasilno policijo manjšega mesta.

imdb.com

Fringe (1. sezona)

Gledalci so dovolj pozabili X-Files-e, da ponovno uživajo in gledajo reainkarnacijo v Fringeu. Čeprav ima nadaljevanka močno rdečo nit, se je premalo, če sploh, dotikajo preko prve sezone, ter vsak del gosti "monster of the week". Sam ne morem preko zasmehljive pseudoznanosti, katera je vredna samo slabega B filma, nekaj kar J.J. Abramsa ne moti, ker gradi svoja dela samo na zgodbi, avanturi in karakterjih.

imdb.com

nedelja, 28. november 2010

Apache: Air Assault

Za mainstream mrtvi žanr helikopterščin poskuša Gaijin obuditi s svojo "semi" simulacijo helikopterja Apache. To jim nepričakovano uspe, poenostavili so ukvarjanje z radarjem tarčami in orožjem, ter tako pustili igralcu možnost kompletnega upravljanja s helikopterjem. Žal so z arkadnostjo nadaljevali tudi pri misijah, kjer je število sovražnikov ogromno, helikopter zdrži veliko direktnih udarcev in imaš v lažjih načinih celo po 3 dodatna življenja.

domača stran

četrtek, 25. november 2010

Need for Speed: Hot Persuit (2010)

Remake najbolj znanega dela serije Need for Speed, Hot Persuit (1998), je najboljši arkadni NFS v zadnjih enajstih letih. Končno smo se rešili vožnje po tirnicah Undergrounda in dobili hitro, lepo in barvito dirkačino ki gradi na zabavi in ne na popularnosti tunerske, gumball in Fast n Furious kulture. Žal pa to ne pomeni da je igra brez napak, Criterion je izbral lažjo pot in direktno kopiral gameplay Mariokarta, ter spremenil Hot Persuit v spamanje različnih premočnih orožij ter postavi dejansko znanje vožnje na drugi tir.

domača stran

torek, 23. november 2010

The Kids Are All Right

Družinska drama, z relativno modernimi temami, s katerimi izstopa iz povprečja. Družina, poročeni lezbični par v srednjih letih z najstniškima otrokoma v katero pride do sedaj neznani donator sperme obeh otrok, katerega slednja vzljubita. Ta do danes nepredstavljivi dogodek za večino nas naredi dramo edinstveno in zanimive, ker vemo da bo pot teh ljudi drugačna.

imdb.com

Eclipse

Ecplise je podpovprečen romantično-akcijsko-fantastičen film, ter v primerjavi s prehodniki ni napredoval v nobenem področju. Kot kaže so se vsi sodelujoči na tej sagi odločili, da naredijo dovolj (ne)kvaliteten produkt za nezahtevno publiko in bomo pri tem tudi ostali v prihodnosti. Film bi se z večjo svobodo, voljo in talentom režiserja dalo izboljšati, če ne celo rešiti, tako pa imamo direktno in suhoparno obnovo knjige v film, kar pa ne deluje zaradi nekompatibilnosti obeh medijev.

imdb.com

Futurama (6. sezona)

S prehodom na bolj liberalni Comedy Central se je Futurama opazno spremenila. Zaradi manjše kontrole TV kanala, imajo večjo svobodo pri komentiranju najnovejsih mainstream dogodkov, ter so se neprilčakovano premaknili proti South Parku. Zaradi tega je oddaja izgubila nekaj sci-fi okusa, vendar so jo, ugibam, približali Comedy Central gledalcem.

imdb.com

sobota, 20. november 2010

Two Worlds 2

Vse odkar je nemški Piranha Bytes dosegel relativno slavo in uspeh s svojo serijo Gothic se pojavljajo evropski studiji, ki si domišljajo da imajo dovolj denarja, časa in talenta da bi tudi njim uspelo z igro v tem žanru akcijskih FRPjk. Poljski reality pump je dokazal da nima, ter po povprečnem TW1 naredil to skorpucalo. Količina bugov in slabih idej je ne neznosno, to niso napake zaradi časa ali slabe Q.A., ampak je res bilo nekaj narobe z ekipo ki jo je ustvarila.

domača stran

sreda, 17. november 2010

Scott Pilgrim vs The World

Da je film tako pogorel v kinematografih me ne čudi, to je nišni izdelek narejen za geeke ki so odraščali ob Mariu, Zeldi in Sonicu v 80. in 90.ih. Reference iz 8 in 16-bitnih iger, stripov in animeja dežujejo in če nisi vsaj malce tekoč s sceno ameriškega "geekdome"-a se ne splača gledati filma, bo preveč izgubljenega. Vseeno pa moram omeniti in pohvaliti izgled filma, vizualno ima samosvoj in prepoznaven stil, nekaj kar nisem videl že od Sin City in 300.

imdb.com

Weeds (6. sezona)

Weeds postajajo vse bolj prežvečena serija, ki se je s 6 sezono znebila svojega največjega aduta, družinsko življenje z orgarniziranim kriminalom. Nancy in njena familija tako služijo denar z amaterskim goljufanjem folka okoli sebe, katero vedno propade a se zaradi nore sreče vedno vse lepo reši. V preteklosti so pisatelji Nancy opisovali kto femme fatale MILFico ki se ji noben ne more upret, sedaj je pa zasužnjila z meni neznano lastnostjo še svoja odrasla sinova in se ji tako noben moške več ne more upret.

imdb.com

sobota, 13. november 2010

Kak ya provyol etim letom

Počasna ruska psihološka drama, ki te nagrajuje z dobro kamero, igro, režijo in scenografijo. Meni neznan ruska igralca dobro odigrata vsak svojo vlogo, mladi diplomiranec iz fizike in stari meteorolog, ki v arktični ruski bazi vsak po svoj (manjši) padec iz resničnosti, kateremu sledijo laži, prekrivanja in nasilje. Čeprav lahko gledam počasne filme je za prepočasen tudi zame, še posebej s 130 minutami, tako da samo za tiste z najboljšo voljo.

imdb.com

The Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar

Zakaj leta 2010 še vedno potrebujemo 20 urno dolgočasno levelanje z linearnimi in dolgočasnimi fetch questi do pozicije ko lahko igramo kot MMO mi ni jasno. Da, lahko bi debatirali da so LOTROova ciljna skupina novi igralci MMOjev, ki potrebujejo tak dolg uvod, vendar to še ne pomeni da lahko narediš prvih 20 levelov skoraj izključno enoigralskih z enostavno questovsko "fetch" mehaniko najdeno v 15-20 let starih FRPjkah. Dodatne probleme prinese pretirana zakompliciranost z dodatnimi poklici, hobiji, tremi (3!) različnimi denarnimi enotami, slabe, nejasne in nezanimive animacije v boju, vprašljiv vizualni stil, ter plačljivi questi po 22. levelu.

domača stran

petek, 12. november 2010

Call of Duty: Black Ops

Treyarch je spoznal da kvaliteta enoigralskih kampanj v CoDu pada, ker so vedno ene in iste, zato so poskušali narediti nekaj "novega", vdelati Bioshockovo zgodbo in njeno podajanje igralcu. Sliši se boljše proti preteklim CoDom in je "opažen" napredek, vendar igro pusti na cedilu nespremenjen gameplay s preagresivnim respawnom in slabo AI. Temu še dodajmo slabo optimiziranost za PC in imamo najslabši Call of Duty v seriji.

domača stran

torek, 9. november 2010

C.S.I.: Fatal Conspiracy

Telltale izdeluje vse slabše CSI igre in najnovejša Fatal Conspiracy nadaljuje ta trend. Po najboljsi igri iz serije, Hard Evidence, sta Deadly Intent in Fatal Conspiracy samo še bledi kopiji slednje igre ki ne prineseta nič novega k mizi, če že kaj prineseta celo manj. Upam da bodo slabe ocene in prodaja prislile Ubisoft/Telltale v boljše naslednike, če ne bojo pred tem končali z nadaljevanko, ki ji tudi z Fishbournem ne uspe najti uspeha in kvalitete prvih šestih sezon.

domača stran

nedelja, 7. november 2010

Duke Nukem 3D Atomic Edition

Duke je po štirinajstih letih priredil presenečenje, prikazal mi je kako so mainstream prvoosebne streljačine spremenile svojo filozofijo. Ne poznajo več hitrega premikanja ter izmikanja izstrelkom, hitrega in andrenalinskega igranja razen v nekaterih primerih multiplayerja. Sedaj se vse gradi na tem na sigurno ne boš zadet v "cover"-ju, oziroma da boš pa se boš pozdravil z regeneracijskim zdravjem, nekaj kar bi pripisal uspešnosti streljačin na konzolah ki takega starega gameplaya ne omogočajo.

petek, 5. november 2010

Inception

Povprečen sci-fi akcijski film ki se prodaja kot inteligenten in komplesen film. To mogoče je, vendar po standardu povprečnega nezahtevnega gledalca filmov, katerega na roko futrajo z relativno enostavno zgodbo. Konec je pričakovan in izpeljan, kot cel film, prav v stilu Lost-a, torej nič razloženo samo čustveno nabit konec.

imdb.com

Fallout: New Vegas

Nadaljevanje sage z originalnimi avtorji, Black Isle, sedaj Obsidian, ki naredijo dobro napisano zgodbo, tehnično slabo in neprijazno igro. V direktni primerjavi s trojko ima igra več osebnosti, svet zgleda delan z občutkom in stilom, ni identičnih "copy paste" temnic, kraji so bolj pestri, zanimivi in časovno "krajši" za raziskat. Največje razočaranje so kompanjoni, potem kar je Mass Effect 2 prinesel in pokazal koliko lahko dodajo, so tukaj samo eno veliko breme, UI je slaba in se zatika, sproženje njihovih questov je pa živceparajoče igranje s pokvarjenimi skripti.

domača stran