sobota, 4. februar 2012

Akmareul boatda

Lahko bi začel s stavkom da je to celovečerni Dexter, a motiv dobrega človeka, ki spremeni v sadista so bili obravnavani že v preteklosti, mogoče mu lahko očitamo da je na osnovi popularnosti Dexterja kasiral komercialni uspeh in priljubljenost med zahodnimi kritiki. Kakorkoli že, film je en redkih ki je do konca potisnil gore, ga ohranil v nekih mejah normale, ter serviral neko inteligetno zgodbo, kombinacija katere redko vidimo zadnja leta. To rečeno, ravno zaradi tega kontrasta imaš občutek, da je boljši film kot je dejansko potem ko imaš stvari kot so The Thing, Resident Evil in podoben jajc njegovi horror sovrstniki.

imdb.com

The Ides of March

Clooney igra in režira v tem kar najbolj uživa, politične drame in trillerji. Ni slab film a kot režiser izpade povprečno, svojih preteklih filmov v katerih se je verjetno učil od drugih režiserjev ni zasenčil ali naredil kaj drugega. Mogoče je kriv sam scenarij, grajeno je vse okoli ene osebe, torej je odvisno od glavnega igralca, kar pa Gosling opravi zelo dobro.

imdb.com

sreda, 1. februar 2012

The Tree of Life

Najbolj kontroverzen film vsaj glede kritik lansko leto je bil The Tree of Life. Temu se ima zahvaliti svoji počasnosti in pasivnost, ki znajo odbiti tudi resne gledalce filmov, če ne znajo ceniti odlične kinematografije posameznih shotov. Kar lahko filmu samo zamerimo je njegov marketing, ki je masam za katere ta film ni bil narejen reklamiral s tremi znanimi igralci in spodobnim režiserjem, a zgleda da je to potrebno če želiš da te na Oscarjih resno jemljejo.

imdb.com

Moneyball

Moneyball je inteligenten in odrasel športni film, ima vse elemente slednjih vključno z uspešno ekipo, a s pogledom iz anti-romantičnega kota selektorja, trenerja in lastnika. To rečeno je narejen zelo dobro, razen Jonah Hilla, ki je za to vlogo kasiral nominacijo za oskarja. Zakaj, kako mi ni jasno, igralsko Pitt drži celoten film na svojih ramenih.

imdb.com

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

Slabi filmi z imenom Twilight se nadaljujejo in zadnjega lahko obtožeimo še dolgoveznosti, pedofilije in najbolj neumnega imena ever. Zgodbo v filmu bi se dalo z nekim normalnim filmskim izražanjem upodobiti v cca 40-60 minutah, toliko dolgočasnih in nepotrebnih montaž jaz še nisem videl v filmu. Ne razumem zakaj fani jasno ne zahtevajo boljše kvalitete filmov, Harry Potter je lepo dokazal da se da.

imdb.com

Män som hatar kvinnor

Originalni Girl with a Dragon Tatoo film, dovolj dober da si tako hitrega remakea res ni zaslužil. Težko mu kaj zamerim, mogoče samo to da v detektivskih delih zgodbe se razvodeni in izgubi stil, saj zgledajo kot da so prišli iz povprečne TV serije. To pelje ravno v neko streznitev, da je vse skupaj "samo" detektivski triller z zelo močnim stilom in osebnostjo.

imdb.com

Balada triste de trompeta

Vizualno zanimiv film s sivo ne-hollywoodsko fabulo, dobrimi igralci in režijo. Dober film, ki bi se lahko pridružil odličnim ob boku Favnovemu labirintu, a ima na trenutke slab CG, ki se mi zdi na trenutke celo nepotreben, ter nekaj izvenkarakternih dejanj glavnega junaka, ki razvrednotijo napetost v zadnji tretjini in nasplošno poneumijo film. A vseeno ga lahko samo priporočim, njegova izgled je tako drugačen in zanimiv, da je vreden ogleda.

imdb.com

torek, 31. januar 2012

The Descendants

Clooney in Woodley sta najboljši filmski oče-hči par kar sem jih videl v zadnjih letih in samo njuna igra dobro napisanih vlog dvigne ta film visoko nad povprečje trenutne produkcije. Hawaji dajo zanimivo ozadje, zgodba je zanimiva z nekaj nepričakovanimi tvisti, drama družine je realna in ne pretirava, težki časi grejo čez družino a ima vseeno srečen konec in pozitiven feeling. Prelahko bi bilo vse dati dobremu obrtniškemu delu, a ima film nekaj posebnega, nekdo se je res potrudil.

imdb.com

War Horse

Kdo bi si mislil da bo Spielberg začel snemati TV filme, ker zgodba in scenarij ni nič drugega kot to. Film poskuša sedeti na dveh stolih, na kateri ni mogoče udobno sedeti, namreč osladno-neumna zgodba strivializira enega najbolj krvavih delov v zgodovini človeštva. Vse skupaj naredi še bolj bizarno dejstvo da je v svojih predhodnjih delih, Saving Private Ryan in Band of Brothers, forsiral neizprosni realizem.

imdb.com

Home Alone 2: Lost in New York

Film sem si prvič ogledal čez odrasle oči po otroškem gledanju pri kakšnih 11ih letih,  to je verjetno en najbolj nasilnih filmov, kar sem jih videl izven horror žanra in je zanimiva časovna kapsula pogleda na svet 17 let nazaj in črnobelo delitev vsega. Lopova sta slaba, ker sta pobegnila iz zapora, zato ju lahko mladi nedolžni blotni deček zažge, eksplodira, porine s strehe, strese z elektriko in zlomi lobanjo z večkratnim metom opeke v obraz. Nič nimam proti slapstick humorju, vendar mora posameznik vsaj preživet tako poškodbo če bi se zgodilo zares, tukaj bi bila pa lopova mrtva 5x vsak v 20 minutah.

imdb.com

Real Steel

Geneza tega filma ne more biti drugega kot stava, da bo nekomu uspel akcijski film iz namizne igre Rock'em Sock'em Robots. Film je sicer vizualno ok, svet v filmu je narejeno celo odlično in zelo verjetno, ampak celoten film zgleda kot reklama za igrače in mega popularno video igro ki ne obstajajo, namenjem samo za fantovsko demografiko med tremi in desetimi leti. Nekdo je v ta film veliko razmišljanja vrgel kako zgleda svet z roboti in se mi zdi žalostno uporabljat ta talent za pozabljiv družinsko otroški film.

imdb.com

Yakuza 4

Yakuza ostaja edina serija Sege, ki še vedno prinaša denar in kvalitetne opise, zato se silijo z izdajo novih delov in spinoffov, ki z vsakim nadaljevanjem razrečijo idejo in point igre. S štirico je virus spinoffov prešlo tudi na "uradno" nadaljevanje, iz katerega naredi štirico najslabšo igro v seriji in v ustih dodatno pusti slab okus po fenomenalni epski trojki. Serija potrebuje reboot, morajo opustiti Kazumo in narediti nov glavni karakter in ne delat Star Trek: Generations, ki mora Shatnerja silit v TNG vesolje.

domača stran

Bridesmaids

Bridesmaids je v svojem jedru spodobna lahkotna komedija žensk v srednjih letih, na katero so se spravili hollywoodski mrhovinarji ter jo frankejnštajnerirali z dodatnimi nepotrebnimi osebami, bednimi nizkimi driska/bruhanje šalami in še kaj. Film ima tako trapastko zamočen casting glavne igralke in ljubezenskega interesa, nimata nobene kemije, ženska je pa vidno starejša od njega. Vseeno je v njej dovolj good-feela za ciljno publiko da se bo počutila na koncu vso toplo in zadovoljno ob srečnem koncu.

imdb.com

Melancholia

Začne se počasi, nelogično, nejasno, dolgočasno in ogromno stvari zvemo izven konteksta, katere ne morem povezat, da bi se počutili bližje in poistovetili z glavno osebo (Dunst) prve polovice filma. Van Trier je namreč eksperimentiral z lokom glavne osebe, ter ga prezrcaril, obrnil, payoff se tako šele začenja v drugo polovici zgodbe, medtem ko je hkrati dodal novo glavno osebo, sestro, ki ima klasičen lok, ter prikazuje odličen kotrast. Super za filmske teoretike in ljubitelje eksperimentiranja, torej Van Trierjeve bestije, ostalim gledalcem bo pa ostal samo občutek da so videli nekaj drugačnega in dolgočasnega.

imdb.com

Whats your number?

Glavna zvezda tega filma je Chris Evans, ki ne zna skriti svojega razočaranja in jeze da nastopa v tem shitty filmu, kar se vidi v njegovem slabo zakritem tečnem sarkazmu. Pravi kontrast mu je Anna Feris, ki se loti tega projetka kot največja profesionalka, mega zvezda ameriške komedije ki pa to ni. Pravtako bi rad čestital scenaristu, da je v zadnjem kadru sesuje celoten film in psiho gledalca, saj se izkaže da je bilo vse skupaj nepotrebno, da se Ferisov ni nič naučila, preko nje pa tudi publika ne, tako sočen in jasen sredinec nisem še videl v filmu.

imdb.com

četrtek, 19. januar 2012

The Elder Scrolls: Skyrim

Skyrim je izdela za širok krog igralcev, vizualno zanimiva, z najboljšim bojem v seriji, detaljnim svetom in "eksotičnim" polarno alpskim podnebjem, s kvaliteto pisanja na nivoju Fallout New Vegasa. Po drugi strani imaš pa POS tehnično plat igre, bugi v 20% questov, "game ending" bugi v guild chain questih, famozni 1.2 patch ki več stvari sesul kot popravil in to vse dodatno še zagreni dejstvo, da igra tehnično ni nič drugega kot evolucija Obliviona in da delajo na isti kombinaciji softwarea/hardwera že 7 let. Proti Oblivionu so tudi način levelanja in pridobivanja znanja spremenili z dodajanjem perkov, ter da ni več možno narediti pol boga z vsemi možnimi znanji, ampak je potreben replay z novim, nekaj kar res rabimo narest pri 200+ urnem preigravanju enega karakterja.

domača stran

Katawa Shoujo

To je verjetno prva igra, ki se dotika invalidov in njihovega intimnega življenja. V celotnem času igranja sem se spraševal ali je bila tema dejansko zbrana zaradi nekega večjega načrta in želje po raziskovanju te teme, ali je bila izbrana samo zaradi pehanja po novih temah ki še niso bile obdelane v igrah. To rečeno, čuti se da je bila sestavljena na 4chanu, javnem image boardu, ter je lahko sodeloval kdorkoli, zato ima nekonsitenčni ton in kvaliteto pisanja, nekaj kar je pri cca 6-8 urnem branju težko prenesti.

domača stran

sobota, 14. januar 2012

Batman: Arkham City

Arkham City ima velike čevlje za zafilat, sledi namreč igri ki je istočasno, dokazala da se lahko zahodni studio naredi dober, enostaven in globok melee boj v tretjeosebni igri in da lahko zelo dobro izkoristič licenco če poznaš material in veš kaj počneš. To jim je uspelo tudi v nadaljevanju, igra je še vedno dobra, a jim manjka ta ogromna stopnica, oziroma dve, ker jim je res nekaj uspelo dokazat, lahko bi celo rekli narediti nekaj novega. Tako so se odločili narediti kvazi freerome četrt mesta, kar pa je škodovalo ritmu igre in level designu.

domača stran

Q.U.B.E.

Črn dan je v svetu gaminga, ko domnevno neobremenjeni študentski projekt zgleda kot da ga je kopiral marketinški team. To je namreč QUBE, prvosebna puzzle igra, ki kopira vse z ostalih komercalnih iger istega žanra, kot sta oba Portala, Mirrors Edge in Minecraft (leta 2012 mu težko rečem indie). Da, je spodobna igra, a ko pogledaš reference, ceno (10+€), ter manjek kakršnekoli zgodbe, je težko upravičit nakup.

imdb.com

Postal 3

Postal 3 je največji jajc od iger, kar sem jih igral v zadnjem deseletju. Če ignoriram vse buge, je igra sestavljena iz ločenih majhnih kvadratnih levelov, katerega se poseli naključno spawnana AI, vse skupaj na nivoju tretjerazrednega moda. Humor iz preteklih iger je tudi zginil, nesmešni, kulturno zaostali onelinerji se konstantno ponavljajo s strani sovražnikov.

domača stran