nedelja, 25. marec 2012

The Walking Dead (2. sezona)

V drugi sezoni je TV serija dobilo shizofrenično osebnost, želi hkrati biti za širok krog ljudi, pač HBO, a hkrati zadovoljiti fane originalnega stripa. To ni možno, siljenje motivov iz stripa v TV serijo, katere glavna zgodba nima več veliko skupnega, bo obrodilo samo pritoževanje z obeh strani in kratenje kreativne svobode, ki bi proizvedla čim boljši izdelek. Najlepši primer tega je večplastno klanje zgodbe in karaterjev na koncu druge sezone, tako primitivnega "ne rabimo novih oseb iz 2. sezone" nisem videl že od Lost-a in "repnih" potnikov.

imdb.com

Star Trek Online

Star Wars: TOR so mi pokazali kako dobra in drugačna igra je STO proti ostalim igram v svojem žanru. Igranje s svojim likom se zadovoljivo približa tretjeosebnim streljačinam, boji z ladjami pa uporabljajo osnovno logiko sledjega, kritično je obračanje, postavljanje svoje ladje glede na nasprotnikovo, hitrost, orožje ter doseg slednjega v dolžini in kotu, vse logično in pametno zastavljeno. Kar pa ne morem reči o bugih same igre, kot tudi dejstvu da je vsebina za višje levele zelo boga in razen največjih trekkijev igro nehajo vsi igrat do naslednje nadgradnje.

torek, 20. marec 2012

Bellflower

Ogromno stila, a manj substance. Drive, a brez kvalitetnih igralcev in kohezivne zgodbe. Poskuša biti napredna, kompleksna drugačna, a ni, da ti misliti, pokaže veliko, pove malo.

imdb.com

Downton Abbey (2. sezona)

Naslanjanje na primitivne risankaste zaplete in antagoniste se lenobno nadaljuje, čeprav imajo pred sabo bolj zanimiv in kompleksen motiv v prvi svetovni vojni. To rečeno, druga sezona stagnira, mogoče na trenutke celo poenostavljena. Lahko da je razlog v izvozu na ameriški trg, a ne za to ne bom trdil in vsega zvrnil na amere.

imdb.com

nedelja, 18. marec 2012

Star Wars The Old Republic

Glede na to da je igra izšla 7 let po WoWu, ima lastno kvazi sci-fi vesolje in je imela ogromen budget, sem negativno presenečen kako se igra na skoraj identičen način. Da, nekatere stvari so poenostavljene in bolj dodelane, a samo jedro igre ostaja enako, ni nobenega resnega napredka. Ko igra izzide ne bi smela in zbujati občutka starosti, a za fane SW-ja je verjetno to končno mana z neba ker imajo spodoben MMO.

domača stran

Syndicate (2012)

EAjev reboot 19 let starga imena je ironično vsaj 5 let za svojim časom. Časi enoigralskih prvoosebnih streljačin z minimalnimi dodatki generičnemu receptu so mimo, novo ime pa napolnjenem trgu online FPSov pa nima kaj iskati. Da pa igra ne bi uspela tudi nekaj let nazaj so krive vprašljive odločitve avtorjev glede enostavnih a predolgih bojev s šefi s preveč zdravja in prekomerne uporabe blooma.

domača stran

sobota, 10. marec 2012

Alan Wake

Alan Wake je v osnovi dobra in dodelana igra in ji tudi 6 letni razvojni cikel ni škodoval. Žanra akcijskega horrorja so se razvijalci lotili na svoj način, niso šli v kopiranje Resident Evil 4, ampak so žanr akcijskega horroja razčlenili na grobe osnove, slednje izboljšali, poudarili in servirali čisto novo izkušnjo. Manjek FRPja, inventorij ter kupovanje, je igranje pohitril in serviral to kar je zanimivo, horror, strah, napetost in ne inventorij management.

domača stran

torek, 6. marec 2012

Dear Esther

Dear Esther je en od vrhuncev, velikih skokov v interaktivni pripovedi zgodbe in sedaj v lepšem paketu to samo še potrdi. Je pogumen izdelek, zgodovino žanra prvoosebnih iger praktično prepiše in si sama začrta evolucijsko vejo, sparjenega z elementi pustolovščine. Žal je samo za majhen delež ljudi, ki so pripravljeni in odprti od igre kot samo... igranje.

domača stran

sobota, 3. marec 2012

Downton Abbey (1. sezona)

Serija ima vse kar potrebuje za kritični uspeh, a so jo s komercialnimi prijemi poškodovali. Tekom prve serije imamo kar štiri Ross/Rachel pare, vse v različnih starostih in stanovih, tako da te bo vsakega gledalca vsaj ene ljubezenska zgodba zahakljala, antagonista v svoji enostavnosti in primitivnih motivih pobegnila iz risanke, obregnil bi se tudi ob casting, ki so glede na osebe ki jih igrajo preveč "lepi" in posredno bolj komercialno zanimivi. Velika škoda v glavnem, to je nadaljevanka, ki bi lahko bila nekakšen britanski "Mad Men".

imdb.com

sobota, 4. februar 2012

Akmareul boatda

Lahko bi začel s stavkom da je to celovečerni Dexter, a motiv dobrega človeka, ki spremeni v sadista so bili obravnavani že v preteklosti, mogoče mu lahko očitamo da je na osnovi popularnosti Dexterja kasiral komercialni uspeh in priljubljenost med zahodnimi kritiki. Kakorkoli že, film je en redkih ki je do konca potisnil gore, ga ohranil v nekih mejah normale, ter serviral neko inteligetno zgodbo, kombinacija katere redko vidimo zadnja leta. To rečeno, ravno zaradi tega kontrasta imaš občutek, da je boljši film kot je dejansko potem ko imaš stvari kot so The Thing, Resident Evil in podoben jajc njegovi horror sovrstniki.

imdb.com

The Ides of March

Clooney igra in režira v tem kar najbolj uživa, politične drame in trillerji. Ni slab film a kot režiser izpade povprečno, svojih preteklih filmov v katerih se je verjetno učil od drugih režiserjev ni zasenčil ali naredil kaj drugega. Mogoče je kriv sam scenarij, grajeno je vse okoli ene osebe, torej je odvisno od glavnega igralca, kar pa Gosling opravi zelo dobro.

imdb.com

sreda, 1. februar 2012

The Tree of Life

Najbolj kontroverzen film vsaj glede kritik lansko leto je bil The Tree of Life. Temu se ima zahvaliti svoji počasnosti in pasivnost, ki znajo odbiti tudi resne gledalce filmov, če ne znajo ceniti odlične kinematografije posameznih shotov. Kar lahko filmu samo zamerimo je njegov marketing, ki je masam za katere ta film ni bil narejen reklamiral s tremi znanimi igralci in spodobnim režiserjem, a zgleda da je to potrebno če želiš da te na Oscarjih resno jemljejo.

imdb.com

Moneyball

Moneyball je inteligenten in odrasel športni film, ima vse elemente slednjih vključno z uspešno ekipo, a s pogledom iz anti-romantičnega kota selektorja, trenerja in lastnika. To rečeno je narejen zelo dobro, razen Jonah Hilla, ki je za to vlogo kasiral nominacijo za oskarja. Zakaj, kako mi ni jasno, igralsko Pitt drži celoten film na svojih ramenih.

imdb.com

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

Slabi filmi z imenom Twilight se nadaljujejo in zadnjega lahko obtožeimo še dolgoveznosti, pedofilije in najbolj neumnega imena ever. Zgodbo v filmu bi se dalo z nekim normalnim filmskim izražanjem upodobiti v cca 40-60 minutah, toliko dolgočasnih in nepotrebnih montaž jaz še nisem videl v filmu. Ne razumem zakaj fani jasno ne zahtevajo boljše kvalitete filmov, Harry Potter je lepo dokazal da se da.

imdb.com

Män som hatar kvinnor

Originalni Girl with a Dragon Tatoo film, dovolj dober da si tako hitrega remakea res ni zaslužil. Težko mu kaj zamerim, mogoče samo to da v detektivskih delih zgodbe se razvodeni in izgubi stil, saj zgledajo kot da so prišli iz povprečne TV serije. To pelje ravno v neko streznitev, da je vse skupaj "samo" detektivski triller z zelo močnim stilom in osebnostjo.

imdb.com

Balada triste de trompeta

Vizualno zanimiv film s sivo ne-hollywoodsko fabulo, dobrimi igralci in režijo. Dober film, ki bi se lahko pridružil odličnim ob boku Favnovemu labirintu, a ima na trenutke slab CG, ki se mi zdi na trenutke celo nepotreben, ter nekaj izvenkarakternih dejanj glavnega junaka, ki razvrednotijo napetost v zadnji tretjini in nasplošno poneumijo film. A vseeno ga lahko samo priporočim, njegova izgled je tako drugačen in zanimiv, da je vreden ogleda.

imdb.com

torek, 31. januar 2012

The Descendants

Clooney in Woodley sta najboljši filmski oče-hči par kar sem jih videl v zadnjih letih in samo njuna igra dobro napisanih vlog dvigne ta film visoko nad povprečje trenutne produkcije. Hawaji dajo zanimivo ozadje, zgodba je zanimiva z nekaj nepričakovanimi tvisti, drama družine je realna in ne pretirava, težki časi grejo čez družino a ima vseeno srečen konec in pozitiven feeling. Prelahko bi bilo vse dati dobremu obrtniškemu delu, a ima film nekaj posebnega, nekdo se je res potrudil.

imdb.com

War Horse

Kdo bi si mislil da bo Spielberg začel snemati TV filme, ker zgodba in scenarij ni nič drugega kot to. Film poskuša sedeti na dveh stolih, na kateri ni mogoče udobno sedeti, namreč osladno-neumna zgodba strivializira enega najbolj krvavih delov v zgodovini človeštva. Vse skupaj naredi še bolj bizarno dejstvo da je v svojih predhodnjih delih, Saving Private Ryan in Band of Brothers, forsiral neizprosni realizem.

imdb.com

Home Alone 2: Lost in New York

Film sem si prvič ogledal čez odrasle oči po otroškem gledanju pri kakšnih 11ih letih,  to je verjetno en najbolj nasilnih filmov, kar sem jih videl izven horror žanra in je zanimiva časovna kapsula pogleda na svet 17 let nazaj in črnobelo delitev vsega. Lopova sta slaba, ker sta pobegnila iz zapora, zato ju lahko mladi nedolžni blotni deček zažge, eksplodira, porine s strehe, strese z elektriko in zlomi lobanjo z večkratnim metom opeke v obraz. Nič nimam proti slapstick humorju, vendar mora posameznik vsaj preživet tako poškodbo če bi se zgodilo zares, tukaj bi bila pa lopova mrtva 5x vsak v 20 minutah.

imdb.com

Real Steel

Geneza tega filma ne more biti drugega kot stava, da bo nekomu uspel akcijski film iz namizne igre Rock'em Sock'em Robots. Film je sicer vizualno ok, svet v filmu je narejeno celo odlično in zelo verjetno, ampak celoten film zgleda kot reklama za igrače in mega popularno video igro ki ne obstajajo, namenjem samo za fantovsko demografiko med tremi in desetimi leti. Nekdo je v ta film veliko razmišljanja vrgel kako zgleda svet z roboti in se mi zdi žalostno uporabljat ta talent za pozabljiv družinsko otroški film.

imdb.com